PYTANIA DLA klasy7-8-odpowiedzcie- 1.llu zawodników gra w grze singlowej? 2.llu zawodników gra w grze deblowej? 3.Kiedy jest net? 4. Czy net zmienia wynik gry? 5.lle punktów należy zdobyć , żeby wygrać jednego seta w grze singlowej ? 6.Kiedy kończymy seta jeśli wynik jest 10:10? 7.Jaka była dawna nazwa tenisa stołowego? 8.lle razy wykonuje zagrywkę każdy zawodnik podczas gry? 9.lle zagrywek ma zawodnik przy stanie 10:10? 10.Na jaką najmniejszą wysokość muszę podrzucić piłeczkę do zagrywki? 11.Jakie znasz 2 podstawowe odbicia w tenisie stołowym? 12.Czy odbicie piłki w grze palcem lub nadgarstkiem to błąd?plis szybko​

Odpowiedzi 1

Odpowiedź:

1W grze singlowej gra dwóch zawodników

2 W deblu gra 4 zawodników

3Net jest wtedy gdy podczas serwu piłka dotknie siatki i przeleci na pole przeciwnika. Neta nie ma w deblu

4Net nie zmienia wyniku meczu, serwuje się wtedy do czasu gdy serw wyjdzie prawidłowo lub piłka nie przejdzie na stronę przeciwnika oraz nie dotknie pola przeciwnika.

5 Należy zdobyć 12 punktów

6Set kończy się wtedy kiedy jeden z zawodników będzie miał 2 punkty przewagi nad przeciwnikiem np. 12:14

7Nie jestem pewny ale nazywał się tenisem pokojowym ale nie jestem pewny na 100% lub ping pong tego nie wiem