Aby rozwiązać to zadanie, należy wpisać czasowniki w odpowiedniej formie lub dodać jakiś dodatkowy wyraz. Najlepiej, aby zdania były zgodne z prawdą, ale nikt ci przecież sprawdzał nie będzie, czy faktycznie np. masz psa czy coś w tym rodzaju.
Dlatego też napiszę przykłady czasowników i formę, w jakiej należy je wstawić.
1. I enjoy reading / watching TV / playing in my free time.
Po czasowniku "enjoy" zawsze używamy czasowników w bezokoliczniku, czyli z końcówką "-ing".
2. I love horses / drawing / hiking, but I don't mind cleaning / cycling / doing homework.
Po czasowniku "love" zawsze używamy czasownika w bezokoliczniku, czyli z końcówką "-ing". Natomiast, po czasowniku "mind" (w tym przypadku połączonym z przeczeniem) także używamy czasowników w bezokoliczniku.
3. I am really good at swimming / skating / writing essays.
Po sformułowaniu "good at", zawsze, ale to zawsze, używamy czasownika z końcówką "-ing".
4. I have decided to stay home / to do my homework / to draw.
Sformułowanie "have decided" jest stworzone w czasie Present Perfect i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że brakuje jeszcze "to", które należy dopisać. Na koniec dopisujemy czasownik w pierwszej formie, bez żadnych końcówek.
5. In the future, I would like to be an actress / to earn lots of money / to win a lottery.
Tutaj mamy sformułowanie "would like". Aż na język mi się ciśnie, aby dodać "to", a zatem tak też trzeba zrobić. Tuż po tym występuje czasownik w formie pierwszej. Z jednej strony, racja, mógłby on występować bez rzeczownika, ale jak dla mnie zdanie wtedy byłoby strasznie puste i nie miałoby wiele sensu.
6. I don't want to sleep / to go to the party / to eat something tonight, because I have to learn for a test / I am tired / I won't sleep well.
Tutaj jest już trochę trudniej, ale bez obaw - jeżeli potrafi się sformułować choć jedno zdanie w dowolnym czasie, to pójdzie z górki. W pierwszym zdaniu mamy czasownik "want". Po nim musimy w tym wypadku akurat wstawić "to", ale nie zawsze. Na przykład, w zdaniu "I want a cat" go nie dodamy, jest tutaj zbędne. Później występuje czasownik w pierwszej formie, bez żadnych końcówek. W kolejnym zdaniu mamy łącznik "because", po którym musimy wyjaśnić, dlaczego chcemy coś zrobić. Tutaj możemy użyć usprawiedliwienia w dowolnym czasie, nawet tego najprostrzego, że nie mamy czasu lub po prostu jesteśmy zmęczeni.
Ale się rozpisałam - w każdym bądź razie, mam nadzieję, że pomogłam. Liczę na naj .