1Pomalowany na niebiesko biegun igły magnetycznej wskazuje biegun północny
2 pomalowany na niebiesko biegun igły magnetycznej to biegun północy
3polnocny biegun igły magnetycznej wskazuje południowy biegun magnetyczny ziemi,ponieważ przyciągają się różnoimienne bieguny
4 należy zaznaczyć tak jak jest to na załączonym zdjęciu
5 Jeśli umieścimy koło siebie dwa identyczne kompasy ,ich igły magnetyczne ustawia się do siebie różnoimiennymi biegunami
6 Różnoimienne bieguny przyciągają się. Wynika z tego, że magnetyczny biegun północny Ziemi będzie przy magnetycznej, a magnetyczny biegun południowy Ziemi - północny igły. Igła magnetyczna ustawia się więc wzdłuż linii pola magnetycznego Ziemi. Oś południowy biegun igły magnetyczna Ziemi jest nieznacznie odchylona od osi obrotu Ziemi, ale można w przybliżeniu uznać, że kierunki magnetyczne i geograficzne Ziemi pokrywają się.
7 Zdanie jest prawdziwe. Przewodnik z prądem wytwarza własne pole magnetyczne. Po zbliżeniu do niego kompasu igła magnetyczna ustawia się wzdłuż wypadkowych linii pola magnetycznego przewodnika i Ziemi.
8 Na planecie Uran nie byłoby możliwe wyznaczenie kierunków geograficznych planety, ponieważ oś obrotu jest znacznie odchylona od osi biegunów magnetycznych. Oznacza to, że igła kompasu nie wskazywałaby biegunów geograficznych planety, a jedynie bieguny magnetyczne.