Wyjaśnij dlaczego podane zdania są niejednoznaczne. Przekształć je tak aby ich sens nie budził wątpliwości. W tym celu użyj konstrukcji z czasownikami w stronie biernej. 1.Bezsenność powoduje zmęczenie. 2.Samochód wyprzedził motocykl 3.Smutek przewyższa rożczarowanie
Epilog to słodko-gorzkie zakończenie powieści, które podkreśla cierpienie polskich emigrantów na obczyźnie. Mickiewicz ubolewa, że on i jego współtowarzysze nie potrafili zachować jedności i solidarności między sobą, mimo że uciekli z kraju w najtrudniejszym dla niego okresie. Lękliwe nieśli za granicę głowy!
4. Narysuj bieg światła przez kroplę wody (kropla jest kulista), gdy światło nie pada wzdłuż średnicy. Wskazówka: promień kuli jest prostopadły do jej powierzchni.5. Może się zdarzyć, że ośrodek, w którym biegnie światło, nie jest jednorodny. Przykładem niech będzie roztwór soli w naczyniu, w którym zasolenie rośnie wraz z głębokością, a tym samym prędkość rozchodzącego się w nim światła maleje w sposób ciągły wraz ze wzrostem głębokości. Narysuj dalszy bieg promieni światła przedstawionych na rysunku, gdy w naczyniu jest roztwór soli opisany w zadaniu.
Rysunek przedstawia dwie naelektryzowane kule. Napisz jakie będzie rozmieszczenie ładunków elektrycznych na tych kulach, jeśli najpierw je zetknięto a następnie rozsunięto
Uzasadnienie - Leonid Breżniew wskazał, że sowiecka reakcja na wydarzenia Praskiej Wiosny wynikła z konieczności zachowania wewnętrznego bezpieczeństwa i zagwarantowania istnienia wspólnoty socjalistycznej. Breżniew podkreślił, że "w pełni zrozumiałe, że taka akcja, jak pomoc wojskowa bratniemu krajowi jest środkiem wyjątkowym", ale jednocześnie związanym z koniecznością.