Odpowiedź:
Wniosek o charakterze argumentu: [...] chciwość oraz materializm nie zawsze prowadzą do szczęścia, a co za tym idzie również nie mają większego wpływu na uszczęśliwienie nas samych. Czasami posiadanie owych wartości prowadzić może nas do zguby, przez co udajemy kogoś, kim naprawdę nie jesteśmy, gubimy się w tej grze, jaką jest pogoń za pieniędzmi.
Przykład 2 nawiązujący do wybranej lektury obowiązkowej:
Opowieści z Narnii - Książka C.S.Lewisa ,,Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa" opowiada nam o przygodach czwórki rodzeństwa: Edmunda, Łucji, Zuzanny i Piotra. Edmund w tej jednej z serii książek na samym początku był ukazany jako postać niezwykle złośliwa, dokuczliwa, a momentami nawet i łatwowierna. Wchodząc pierwszy raz do Narnii natknął się na Białą Czarownicę, która rządziła w tym czasie krainą. Chłopak zaślepiony tandetnymi obietnicami oraz słodkościami. Gdyby nie to, że Czarownica zaślepiona chęcią władzy szukała sojuszników w rodzeństwie Pevensie losy Narnii na pewno wyglądałyby inaczej. Sama miała niejaki dar przekonywania, a nawet rzuciła zaklęcie na Edmunda, które rzekomo miało chłopaka przeciągnąć na jej stronę mocy. Gdyby nie to, że chłopak opowiedział się za stroną rodzeństwa pewno fabuła zmierzałaby w zupełnie inną stronę.
Wnioski końcowe:
[...] Dzięki nim możemy nauczyć się nie popełniać istotnych błędów przez które nieraz nie moglibyśmy wyjść z zakłopotania. Płynące z nich morały mówią nam, jak lepiej możemy żyć, co jeszcze możemy poprawić i że tak naprawdę los zawsze da nam drugą szansę, a upadamy tylko po to, aby się w końcu podnieść, otrzepać kurz i ruszyć dalej z życiem pod rękę.
Mam nadzieję, że o to chodziło :))))
Wyjaśnienie:
Autor:
trinitynrxf
Oceń odpowiedź:
10