Zad. 1
Hejtem nazywamy pełne mowy nienawiści działania, które przede wszystkim odnoszą się do Internetu. Hejt może być skierowany do każdego - do jednej, konkretnej osoby, przedstawicielom danej grupy, czy osobom o innym światopoglądzie niż hejtera.
Hejtem nie nazywamy tylko dogryzek i agresywnych komentarze, lecz także grafiki i filmy oczerniające osobę o odmiennym zdaniu, które często nie mają żadnej puenty ani sensu, a są stworzone tylko po to, aby sprawić przykrość drugiej osobie
Zad. 2
Mimo, iż w obu przypadkach "doczepiamy" się działań danej osoby, wygląda to jednak trochę inaczej. Konstruktywna krytyka pomaga skupić nam się na naszych błędach, dzięki konkretnym argumentom, a często też poradom. Gdy krytykujemy kogoś, lub jego działania, odnosimy się do tej osoby z szacunkiem, w czasie gdy hejt jest czymś kompletnie innym. Hejt tak naprawdę nie musi mieć żadnych podstaw, aby ktoś był jego ofiarą. Ludzie często hejtowani są za to, że mogą lekko się wyróżniać, bądź nie być tacy, jak osoba hejtująca chce. Celem hejtu jest sprawienie nam przykrości, a nie polepszanie naszych działań, dzięki wytknięciu błędów
Zad. 3
Piętnowanie w Internecie bądź realu może mieć bardzo fatalne skutki. Osoba, która jest poniżana zaczyna często widzieć siebie w gorszy sposób, niż widziała przed hejtem na nią. Hejt skutecznie obniża poczucie wartości oponenta, a zdarza się, że często prowadzi do problemów zdrowotnych. Osoba poddana hejtowi życie w dużym stresie, przez co może popaść w bezsenność, depresję nerwicę. Niestety, lecz taka agresywna krytyka prowadzi też często do prób samobójczych
Zad. 4
Hejterzy najczęściej kierują się swoją złością i zawiścią. W wielu przypadkach kompletnie nic nie daje im podstaw do hejtu, jednakże ich wybuchowy charakter, bądź zwykła chęć wyrządzania krzywdy, a oni nadal to robią. Sprawa jednak nie jest zero-jedynkowa, gdyż i hejter może mieć swoje "podstawy". Często wielu z nich musi się po prostu gdzieś wyżyć, po ciężkim dniu w pracy bądź w szkole, i niestety pada to na jakąś niewinną osobę. Często hejt wynika z zazdrości co do drugiej osoby, bądź swoich własnych kompleksów. Gdy taka osoba nie lubi swojego życia, nie zawaha się zepsuć go innym. Wiele hejtów wynika też z traum hejtującego, bądź wychowania go w taki sposób.
Autor:
chipperojf3
Oceń odpowiedź:
121. Hejt jest zjawiskiem obecnym nie tylko w Internecie, ale i w życiu osobistym. Polega on na negatywnych i agresywnych komentarzach w Internecie lub wrogim odnoszeniu się do jakiś tematów lub osób (wkleiłam z googla więc nie wiem czy jest dobrze ale naprawdę nie wiedziałam jak na to odpowiedzieć).
2. Hejt zazwyczaj różni się od krytyki nie konstruktywnością, czyli nie mówi co można zmienić w zachowaniu, stylu życia, wyglądzie, rysunkach itp.
3. Paroma ze skutków hejtu może być obniżona samoocena osoby hejtowanej, smutek i rozczarowanie sobą/tym co stworzyła a czasami nawet depresją.
4. Hejter zazwyczaj kieruje się negatywnymi emocjami takimi jak zazdrość, złość, smutek. W połowie przypadków może być to spowodowane próbą dowartościowania siebie. (Nie wiem co tu więcej napisać ponieważ nie czytałam artykułu ._.'')
Autor:
bambino3mle
Oceń odpowiedź:
0