Odpowiedź:
1.Nassau
25 stopni 04'N 77 stopni 20'W
2.- Nizina Gangesu
- Nizina Indusu
- Dekan
- Nizina Hindustańska
- Himalaje
- Ghaty Zachodnie, Wschodnie
- Nizina Brahmaputry
- Kotlina Kaszmirska
3. 1,353 miliarda (2018)
4. Jest 7. krajem świata pod względem powierzchni oraz 2. pod względem liczby ludności; jest także najludniejszą demokracją świata. Od południa Indie otoczone są Oceanem Indyjskim, od południowego zachodu Morzem Arabskim, a od południowego wschodu Zatoką Bengalską..
5. Liczba ludności świata w 1987 roku przekroczyła 5 mld, a w 1999 roku już 6 mld. Najstarsze ślady gatunku Homo Sapiens pochodzą sprzed ponad 100 tys. lat. Współcześnie funkcjonują dwie teorie dotyczące pochodzenia człowieka. Według pierwszej człowiek pojawił się w jednym miejscu na Ziemi, prawdopodobnie w Azji. Druga z teorii mówi o kilku miejscach, min. w północnej Afryce i południowej Europie.
6.1
- rozwój medycyny i farmacji (można leczyć wiele chorób, które wcześniej były śmiertelne. Ponadto szczepienia ochronne- chroniące przed m.in gruźlicą. To powoduje przedłużenie czasu życia i tym samym mamy coraz więcej osób srtarszych)
- poprawa warunków życia (rozwój kanalizacji, dbanie o higienę osobistą, mycie owoców warzyw, badania weterynaryjne żywności)
- brak wojen, bitew - ludzie nie giną (na większości obszarów świata, ponieważ na niektórych terytoriach Gaza ludzie giną)
- społeczeństwa słaborozwinięte - duży współczynnik dzietności, wielodzietny model rodziny zgodnie z religią, małe znaczenie środków antykoncepcyjnych świadomego planowania rodziny, niski poziom wykształcenia)
2 - wodna na terenach bagiennych nie powstają miasta, ponieważ by uległy "podtopieniu"
- świetlna- zbyt mało światła może powodować neidobór witaminy D3-> co zwiększa łamliwość kości, próchnicę zębów,
- termiczna- zbyt zimno(Antarktyda) i zbyt gorąco(Sahara) nie sprzyjają osadnictwu, poniważ nie można uprawiać ziemi->brak pożywienia.
- grawitacyjna- ludzie nie osiedlają się wysoko w górach (np. 8848m.n.p.m Mount Everescie na szczyście)ze względu na zbyt wysokie ciśnienie tam panujące, powietrze jest rozrzedzone i jest zbyt mała ilośc tlenu
- roślinna- zbyt bujna roślinnośc utrudnia rozwój transportu, dróg, utrudniony handel.
3
- dostarczanie środków pieniężnych na budowę dróg,autostrad, renowację zabytków, budowę szpitali,
- dopłaty dla rolników do uprawy pól, specjalne programy "Młody Rolnik" wspomagające rozwój wsi
- ochrona środowiska - np. program Natura 2000 w Polsce,
- rozstrzyganie sporów międzynarodowych( konflikt na Ukrainie, przyjęcie wspólnej polityki zagranicznej względem Rosji)
- pomoc w przypadku klęsk żywiołowych,nieurodzaju, sankcji
- pomoc w rozwoju nauki (np. specjalne programy umożliwiające uczniom/studentom na wymiany zagraniczne, na odbycie stażu/praktyk za granicą)
.
Wyjaśnij pojęcia:
(czyt. [slamsy] od ang. slums) – region miasta zamieszkany przez biedną ludność (najczęściej imigrantów lub przybyszy z terenów wiejskich). Obszary takie są najbardziej powszechne w wielkich aglomeracjach Trzeciego Świata (np. w Afryce, Indiach, czy Ameryce Południowej).
Nazwa „slums” wywodzi się od XIX-wiecznych przemysłowych miast brytyjskich, gdzie ponad 60% powierzchni miasta zajmowały zatłoczone dzielnice mieszkaniowe, nierzadko o bardzo niskich standardach życia.
Obecnie większość budynków w slumsach to prowizoryczne konstrukcje zbudowane z tego, co mieszkańcy zdołali znaleźć (np. desek, skrzynek, blachy falistej). Slumsy zazwyczaj są pozbawione utwardzonych dróg, elektryczności, kanalizacji oraz bieżącej wody. Często realną władzę w takich dzielnicach sprawują zorganizowane grupy przestępcze.
Dzielnicami slumsowymi czasem nazywa się również dzielnice w bogatszych i wysoko rozwiniętych krajach świata, gdzie mieszka ludność uboga. Najczęściej są to ogromne skupiska ludzi mieszkających w wysokościowcach, na terenach pozbawionych zieleni itp.
(hiszp., port. casta „rasa, ród, rodowód” od łac. castus „czysty”)[1][2] – zamknięta warstwa społeczna, do której przynależność jest dziedziczna[2]. Odrębność kast, wynikająca z przepisów religijnych lub prawnych, jest zwykle usankcjonowana zwyczajowo. Kasty zajmują określone obszary, a ich członkowie są związani ze sobą wspólnymi obrzędami i wykonywaniem tego samego zawodu. Kasty są zhierarchizowane: jedne uchodzą za lepsze, a drugie za gorsze.
Kasty istniały i istnieją nadal w różnych społeczeństwach, jednak ze względu na swoją liczbę szczególnie charakterystyczne są dla społeczeństwa indyjskiego, gdzie system kastowy wzmacniany jest i utrwalany przez tradycyjne tabu hinduizmu.
Indie
7.- Megacity
- Metropolis
- Sub-Metropoli
8.religię politeistyczną
Wyjaśnienie:
Wiem za dużo :| za bardzo sie rozkreciłam