Temat:
MuzykaAutor:
carlsalinasUtworzono:
1 rok temuOdpowiedź:
1. Do cech muzyki okresu klasycyzmu należą także: rezygnacja z basso continuo (partie instrumentów harmonicznych są precyzyjnie zapisane) i rozkwit muzyki instrumentalnej.
2. Styl galant – styl w muzyce przełomu baroku i klasycyzmu Styl ten rozwinął się głównie we Francji i Włoszech, oraz nieznacznie w Niemczech. Obecny był przede wszystkim w muzyce instrumentalnej oraz operowej.
3. rodzaj faktury, w której melodii, znajdującej się zazwyczaj w najwyższym głosie, towarzyszy akompaniament
Myśle że pomogłam :)
Autor:
loverep6u
Oceń odpowiedź:
3Odpowiedź:
1. W połowie wieku XVIII Kiedy Jan Sebastian Bach kończył swoje życie, coraz bardziej popularny stawał się nowy styl komponowania. Zaniechano pisania skomponowanych polifonicznych fug dominowała faktura homofoniczna. Dzieła zbudowane były symetrycznie i dzieliły się na okresy akompaniament i konstrukcje utworów opierano na zasadach harmonii funkcyjnej.
Najpopularniejsze formy klasyczne to:
•rondo
•wariacje
•allegro sonatowe
Emocje wyrażane przez muzykę był stonowane. Komponowano opery, muzykę instrumentalną- solową kameralną oraz symfoniczną. Popularny stały się fortepian używany do muzykowanie domowego. Ustalił się też podstawowy skład instrumentów orkiestry symfonicznej.
2. Styl galant – styl w muzyce przełomu baroku i klasycyzmu, datowany na lata 1720–1760. ... Utwory utrzymane w stylu galant charakteryzują się prostą homofoniczną fakturą utworów (odejściem od barokowej polifonii), przystępnymi tematami, wdziękiem, elegancją i lekkością brzmienia.
3.Rodzaj faktury, w której jedna z melodii odgrywa pierwszoplanową rolę w stosunku do pozostałych głosów z akompaniamentu harmonicznego i zazwyczaj umieszczona jest w najwyższym głosie to homofonia.
Autor:
mckinleyburch
Oceń odpowiedź:
10